Zapraszamy wszystkich na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w dniu 3 września (poniedziałek) o godzinie 10:00

Serdecznie zapraszamy na Akcję Drzwi Otwartych w naszej szkole! Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić pracownie, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami i przyjrzeć się bliżej pracy jaką wykonuje technik dentystyczny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w każą środę i czwartek w godzinach 8:00 - 16:0, Akcja rozpoczyna się 1 Marca a kończy 26 kwietnia

Od poniedziałku 6 listopada 2017r. rusza coroczna akcja promująca szkołę i zawód technika dentystycznego! W ramach tegorocznej promocji odwiedzimy ponad 50 szkół w Łodzi i regionie. W tym roku organizujemy również mini warsztaty z techniki dentystycznej dla maturzystów. Wszystkie szkoły zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, lub pragnące ugościć nas w swoich murach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Z przykrością informujemy, że we wtorek 31.10.2017r. odszedł nasz kolega Paweł Jesionowski, specjalista do spraw BHP. Pogrzeb odbędzie się w dniu 07.11.2017r. o godzinie 12:30 na cmentarzu komunalnym na Dołach w Łodzi.

Szanowni Państwo,

            W imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego oraz własnym chcielibyśmy zaprosić do wzięcia udziału w panelu organizowanym przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Kształcenie dualne w wymiarze europejskim”, który odbędzie się w dniu 16 października 2017 r. w godz. 14.00 – 15.30 w Hotelu Andel’s Łódź ul. Ogrodowa 17,sala COTTON, podczas X Europejskiego Forum Gospodarczego.

              Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem o charakterze cyklicznym, które organizowane jest już po raz dziesiąty przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w tym roku po raz kolejny we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas tegorocznej edycji Forum wśród gości specjalnych należy wymienić w szczególności Güntera Verheugena – Komisarza Komisji Europejskiej w latach 1999-2004 oraz 2004-2010 i  Włodzimierza Cimoszewicza – Prezesa Rady Ministrów w latach 1996-1997, a wśród prelegentów m.in. Marka Belkę – Prezesa Narodowego Banku Polskiego w latach 2010-2016.

Pierwszego dnia Forum zostanie zorganizowana sesja tematyczna, podczas której znamienici goście, w tym osoby z zagranicy poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej oraz kształcenia osób dorosłych w Polsce i Europie, a panel dyskusyjny będzie okazją do wymiany poglądów.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej ww. wydarzenia pod adresem: http://forum.lodzkie.pl/rejestracja/ .

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Pani ALICJI SERAFIN, lekarza stomatologa, wieloletniego nauczyciela i kierownika szkolenia praktycznego w Medycznym Studium Zawodowym nr 1 w Łodzi. Zmarła była osobą koleżeńską i pracowitą. Chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym z innymi nauczycielami. Wychowawczyni wielu pokoleń techników dentystycznych. Do dziś mile wspominana przez pracowników oraz absolwentów naszej szkoły. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pogrzeb odbędzie się dnia 13 października 2017r. o godzinie 12:30 na cmentarzu komunalnym na Dołach w Łodzi.

W dniach 8-10 sierpnia Komisja Rekrutacyjna, zweryfikowała wnioski złożone przez kandydatów na kierunki : technik dentystyczny oraz higienistka stomatologiczna. W wyniku postępowania rekrutacyjnego, Komisja Rekrutacyjna pozytywnie zakwalifikowała wszystkie złożone w sekretariacie podania kandydatów. Osoby, które złożyły dokumenty w II etapie rekrutacji zostały wpisane na listy przyjętych do szkoły (listy do wglądu w sekretariacie). Jednocześnie informujemy, że pozostały wolne miejsca na obydwu kierunkach. Dokumenty można składać do końca wakacji.

liczba wolnych miejsc:

technik dentystyczny: 1

higienistka stomatologiczna: 3

(aktualizacja w dniu 17.08.2017r.)

W piątek 3 lutego 2017r., zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia nauki przez klasy III. Uroczystość podzielona była na dwie części: rozdanie świadectw wraz z wręczeniem nagród najlepszym absolwentom oraz artystyczną czyli naszą coroczną gale oscarową z występami wokalnymi oraz statuetkami dla najbardziej charakterystycznych osób, które utkwiły szczególnie w naszej pamięci. Nie obyło się bez salw śmiechu, łez wzruszenia i chwili refleksji. Na zakończenie Gali Pani dyrektor podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie uroczystości i przekazała najlepsze życzenia świeżo upieczonym absolwentom szkoły.

poniżej zamieszczamy fotorelację z wydarzenia ;-)

W dniu 3 lutego 2017r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III. Po części oficjalnej zapraszamy wszystkich serdecznie na coroczną Galę Oscarową z wręczeniem nagród dla najlepszych!

W dniu 22 października b.r. odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia istnienia naszej szkoły. W obchodach, oprócz absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz uczniów, uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego, t.j.: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, kierownictwo Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych, przedstawiciele wydawnictw naukowych oraz firm, z którymi współpracuje szkoła. Obecni byli również nauczyciele, którzy dawniej, na przestrzeni lat, kształcili techników dentystycznych i higienistki stomatologiczne, obecnych absolwentów szkoły licznie reprezentowanych na uroczystości. Wiele ciepłych słów zostało powiedzianych przez zaproszonych gości, a na ręce pani dyrektor Iwonny Kozłowskiej przekazano piękne wiązanki kwiatów z życzeniami dalszej owocnej pracy dydaktycznej. Rocznicowe obchody uświetnił tematyczny wykład,  występ wokalny uczennicy XXI LO w Łodzi oraz koncert zespołu muzyków łódzkich. Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali szkołę. Absolwenci udali się  w podróż sentymentalną podczas zwiedzania szkolnego muzeum techniki dentystycznej oraz przeglądając stare kroniki i zdjęcia, jak również udostępnione najstarsze dzienniki lekcyjne. Przy kawie byli uczniowie szkoły wrócili do czasów własnej edukacji – wspomnieniom nie było końca. W godzinach wieczornych wielu absolwentów, jak również nauczycieli kontynuowało obchody na balu, przy muzyce i poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za uświetnienie obchodów 70-lecia szkoły i  wspaniałą atmosferę, którą stworzyliście podczas krótkich chwil spotkania.

Do zobaczenia  na kolejnym jubileuszu.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu