Serdecznie zapraszamy na Akcję Drzwi Otwartych w naszej szkole! Zainteresowani będą mogli zapoznać się z ofertą szkoły, zwiedzić pracownie, porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami i przyjrzeć się bliżej pracy jaką wykonuje technik dentystyczny. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w każą środę i czwartek w godzinach 8:00 - 16:0, Akcja rozpoczyna się 1 Marca a kończy 26 kwietnia

Od poniedziałku 6 listopada 2017r. rusza coroczna akcja promująca szkołę i zawód technika dentystycznego! W ramach tegorocznej promocji odwiedzimy ponad 50 szkół w Łodzi i regionie. W tym roku organizujemy również mini warsztaty z techniki dentystycznej dla maturzystów. Wszystkie szkoły zainteresowane uczestnictwem w warsztatach, lub pragnące ugościć nas w swoich murach prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły.

Z przykrością informujemy, że we wtorek 31.10.2017r. odszedł nasz kolega Paweł Jesionowski, specjalista do spraw BHP. Pogrzeb odbędzie się w dniu 07.11.2017r. o godzinie 12:30 na cmentarzu komunalnym na Dołach w Łodzi.

Szanowni Państwo,

            W imieniu Zarządu Województwa Łódzkiego oraz własnym chcielibyśmy zaprosić do wzięcia udziału w panelu organizowanym przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego „Kształcenie dualne w wymiarze europejskim”, który odbędzie się w dniu 16 października 2017 r. w godz. 14.00 – 15.30 w Hotelu Andel’s Łódź ul. Ogrodowa 17,sala COTTON, podczas X Europejskiego Forum Gospodarczego.

              Europejskie Forum Gospodarcze jest wydarzeniem o charakterze cyklicznym, które organizowane jest już po raz dziesiąty przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, w tym roku po raz kolejny we współpracy z Łódzką Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. Podczas tegorocznej edycji Forum wśród gości specjalnych należy wymienić w szczególności Güntera Verheugena – Komisarza Komisji Europejskiej w latach 1999-2004 oraz 2004-2010 i  Włodzimierza Cimoszewicza – Prezesa Rady Ministrów w latach 1996-1997, a wśród prelegentów m.in. Marka Belkę – Prezesa Narodowego Banku Polskiego w latach 2010-2016.

Pierwszego dnia Forum zostanie zorganizowana sesja tematyczna, podczas której znamienici goście, w tym osoby z zagranicy poruszą aktualne problemy i zagadnienia dotyczące edukacji zawodowej oraz kształcenia osób dorosłych w Polsce i Europie, a panel dyskusyjny będzie okazją do wymiany poglądów.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie internetowej ww. wydarzenia pod adresem: http://forum.lodzkie.pl/rejestracja/ .

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Pani ALICJI SERAFIN, lekarza stomatologa, wieloletniego nauczyciela i kierownika szkolenia praktycznego w Medycznym Studium Zawodowym nr 1 w Łodzi. Zmarła była osobą koleżeńską i pracowitą. Chętnie dzieliła się swoim doświadczeniem zawodowym z innymi nauczycielami. Wychowawczyni wielu pokoleń techników dentystycznych. Do dziś mile wspominana przez pracowników oraz absolwentów naszej szkoły. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Pogrzeb odbędzie się dnia 13 października 2017r. o godzinie 12:30 na cmentarzu komunalnym na Dołach w Łodzi.

W dniach 8-10 sierpnia Komisja Rekrutacyjna, zweryfikowała wnioski złożone przez kandydatów na kierunki : technik dentystyczny oraz higienistka stomatologiczna. W wyniku postępowania rekrutacyjnego, Komisja Rekrutacyjna pozytywnie zakwalifikowała wszystkie złożone w sekretariacie podania kandydatów. Osoby, które złożyły dokumenty w II etapie rekrutacji zostały wpisane na listy przyjętych do szkoły (listy do wglądu w sekretariacie). Jednocześnie informujemy, że pozostały wolne miejsca na obydwu kierunkach. Dokumenty można składać do końca wakacji.

liczba wolnych miejsc:

technik dentystyczny: 1

higienistka stomatologiczna: 3

(aktualizacja w dniu 17.08.2017r.)

W piątek 3 lutego 2017r., zgodnie z tradycją, w naszej szkole odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia nauki przez klasy III. Uroczystość podzielona była na dwie części: rozdanie świadectw wraz z wręczeniem nagród najlepszym absolwentom oraz artystyczną czyli naszą coroczną gale oscarową z występami wokalnymi oraz statuetkami dla najbardziej charakterystycznych osób, które utkwiły szczególnie w naszej pamięci. Nie obyło się bez salw śmiechu, łez wzruszenia i chwili refleksji. Na zakończenie Gali Pani dyrektor podziękowała wszystkim za trud włożony w przygotowanie uroczystości i przekazała najlepsze życzenia świeżo upieczonym absolwentom szkoły.

poniżej zamieszczamy fotorelację z wydarzenia ;-)

W dniu 3 lutego 2017r. o godzinie 11:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas III. Po części oficjalnej zapraszamy wszystkich serdecznie na coroczną Galę Oscarową z wręczeniem nagród dla najlepszych!

W dniu 22 października b.r. odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia istnienia naszej szkoły. W obchodach, oprócz absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz uczniów, uczestniczyli przedstawiciele organu prowadzącego, t.j.: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, przedstawiciele Związku Nauczycielstwa Polskiego, kierownictwo Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Techników Dentystycznych, przedstawiciele wydawnictw naukowych oraz firm, z którymi współpracuje szkoła. Obecni byli również nauczyciele, którzy dawniej, na przestrzeni lat, kształcili techników dentystycznych i higienistki stomatologiczne, obecnych absolwentów szkoły licznie reprezentowanych na uroczystości. Wiele ciepłych słów zostało powiedzianych przez zaproszonych gości, a na ręce pani dyrektor Iwonny Kozłowskiej przekazano piękne wiązanki kwiatów z życzeniami dalszej owocnej pracy dydaktycznej. Rocznicowe obchody uświetnił tematyczny wykład,  występ wokalny uczennicy XXI LO w Łodzi oraz koncert zespołu muzyków łódzkich. Po zakończeniu części oficjalnej goście zwiedzali szkołę. Absolwenci udali się  w podróż sentymentalną podczas zwiedzania szkolnego muzeum techniki dentystycznej oraz przeglądając stare kroniki i zdjęcia, jak również udostępnione najstarsze dzienniki lekcyjne. Przy kawie byli uczniowie szkoły wrócili do czasów własnej edukacji – wspomnieniom nie było końca. W godzinach wieczornych wielu absolwentów, jak również nauczycieli kontynuowało obchody na balu, przy muzyce i poczęstunku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za uświetnienie obchodów 70-lecia szkoły i  wspaniałą atmosferę, którą stworzyliście podczas krótkich chwil spotkania.

Do zobaczenia  na kolejnym jubileuszu.

zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z jubileuszu

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyła się uroczystość obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Po ślubowaniu uczniowie klasy pierwszej otrzymali indeksy oraz drobne upominki od Samorządu Szkolnego. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom. Nie obyło się bez uśmiechów i łez wzruszenia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali!